Bolero 6

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow

Instynktowny wybór:

Od czasu swojej pierwszej wersji, która ukazała się w 1999 roku, Bolera stanowiły solidną podstawę dla tysięcy pilotów rozwijających swoje paralotniowe umiejętności, od pierwszych kroków na szkoleniowym stoku po bezproblemowe szybowanie wśród chmur.

TECHNICAL SPECIFICATIONS

SIZEXXSXSSMLXL
Flat area (m2)22.3224.2226.3628.630.9334.1
Flat span (m)10.3510.7811.2511.7212.1912.79
Flat aspect ratio4.84.84.84.84.84.8
Projected area (m2)19.3721.0222.8824.8226.8529.6
Projected span (m)8.348.699.079.459.8210.31
Projected aspect ratio3.593.593.593.593.593.59
Chord (m)2.682.792.913.043.163.31
Number of cells363636363636
Glider weight (kg)4.24.454.75.05.255.7
Weight range (kg)55-8065-9075-10085-11095-120105-135
CertificationEN AEN AEN AEN AEN AEN A

Bolero 6 to paralotnia przeznaczona jako pierwsze skrzydło, odpowiednia do użytku szkolnego jak i pilotów którzy chcą latać swobodnie. Skrzydło zapewnia odpowiednią ilość informacji zwrotnych, umożliwiającym pilotom rozwijanie instynktownych umiejętności latania w bezpieczny, wygodny i progresywny sposób.

Druga generacja technologii równego ciśnienia (EPT):

W Bolero 6 zastosowano drugą generacje EPT (technologia równego ciśnienia) – numeryczna metoda GIN’a służąca do obliczania najlepszych możliwości płata skrzydła dla danego profilu. EPT drugiej generacji wpływa na lepsze zachowanie skrzydła podczas startu. Wprowadzone w Bolero 5, EPT przyniosło wiele ulepszeń przyjaznych dla początkujących takich jak: długi i progresywny zakres sterowania oraz niska prędkość przeciągnięcia. Bolero 6 oferuje dalsze ulepszenia, takie jak lepsze zachowanie podczas startu, stabilność i prowadzenie.

Bolero 6 wyposażone zostało w 3 taśmy które posiadają po trzy główne liny po każdej stronie. Poza oczywistym zmniejszeniem oporów powietrza, prostszymi taśmami i redukcją zużycia powoduję to również prostszą identyfikacje poszczególnej linki oraz łatwiejsze uporządkowanie lin na ziemi.

Perfekcyjnie wyważone skrzydło:

Obsługa Bolero 6 zapewnia równowagę niezbędną do optymalnego rozwinięcia instynktu latającego pilota. Sterówki są precyzyjne, ale wybaczają błędy. Manewr skrętu jest prosty oraz sprawia dużo radości, mimo tego jest zawsze skoordynowany i wygodny. Skrzydło zapewnia czyste i zrozumiałe informacje zwrotne, co ułatwia naukę o powietrzu, a zmniejszone mini-oscylacje zapewniają, że piloci robią wygodne postępy w kierunku latania na bardziej aktywnym powietrzu. Wszystko to oznacza po prostu więcej dobrej i bezpieczniej zabawy!


Dane techniczne:

  • Druga generacja technologii równego ciśnienia (EPT)
  • 3 taśmy po trzy liny główne na stronę
  • Rozdzielone taśmy A dla ułatwienia dużych uszu
  • Opisane taśmy B – w celu łatwiejszego zastosowania B-Stalla
  • Przyporządkowane kolory lin dla łatwiejszej identyfikacji
  • Mocne i trwałe materiały
  • Mini żebra na krawędzi spływu

Zastosowane materiały:

  • Górna powierzchnia czaszy: Dominico Dokdo 30D (wodoodporny ) 41 g/m2
  • Górna powierzchnia: Dominico Dokdo 20D (wodoodporny) 34 g/m2
  • Dolna powierzchnia czaszy: Dominico Dokdo 30D (wodoodporny) 41 g/m2
  • Dolna powierzchnia: Porcher Skytex (wodoodporny) 40 g/m2

Liny:

  • Górne: GIN TGL 80 Aramid
  • Środkowe: GIN TGL 125 / 145 Aramid
  • Główne: GIN TGL 125, 180. 220, 280 Aramid

Kolory

W zestawie