Leopard

leopard_1
leopard_2
leopard_3
leopard_4
leopard_5
leopard_6
leopard_7
leopard_8
leopard_9
leopard_10
leopard_11
bonanza2_15
leopard_12
leopard_13
leopard_14
leopard_15
leopard_16
previous arrow
next arrow
leopard_1
leopard_2
leopard_3
leopard_4
leopard_5
leopard_6
leopard_7
leopard_8
leopard_9
leopard_10
leopard_11
bonanza2_15
leopard_12
leopard_13
leopard_14
leopard_15
leopard_16
previous arrow
next arrow

Niespotykana dotąd wydajność oraz prostota obsługi

Przełomowe połączenie wydajności i prostej obsługi Leoparda, z łatwością będzie pasować zarówno dla doświadczonych pilotów przelotowych, jak i tych, którzy chcą awansować na najwyższe poziomy zawodów paralotniowych.

Leopard to połączone DNA Explorera(EN B) i Bonanzy 2 (EN C) z naszym ogromnym doświadczeniem oraz ciężka praca nad ciągłym rozwojem dwurzędowego Boomeranga, wygrywającego regularnie kolejne edycje Pucharu Świata.

DANE TECHNICZNE

SIZEXSSML
Flat area (m2)20.522.3224.2226.7
Flat span (m)12.0812.6513.1813.84
Flat aspect ratio7.127.157.177.17
Flat aspect ratio (CIVL)6.866.96.936.93
Projected area (m2)17.5619.1420.822.93
Projected span (m)9.7910.2510.7111.25
Projected aspect ratio5.455.55.515.51
Chord (m)2.22.212.32.41
Number of cells86868686
Glider weight (kg)4.855.305.655.95
Weight range (kg)70-8885-10295-112105-127
CertificationEN DEN DEN DEN D

To wszystko pozwoliło nam wyprodukować paralotnię o znacznie ulepszonych właściwościach w kilku kluczowych obszarach:

Stabilność

W porównaniu do poprzednich dwurzędowych paralotni o wysokich osiągach, Leopard ma większą stabilność pochylenia w całym zakresie prędkości. W połączeniu z doskonalą równowagą na stabilach, rezultatem jest zmniejszenie pracy pilota podczas lotu.

Handling i odczucia podczas lotu

Jednym z najważniejszych aspektów Leoparda jest to, że skrzydło jest stabilne i spójne, a mimo tego nie jest sztywne – co pozwala na idealną współpracę z pilotem. Skręt jest precyzyjny i dobrze skoordynowany, skrzydło przyspiesza w kierunku termiki, a stabilność pochyleń jest na najwyższym poziomie.

Informacje zwrotne i zjawisko „szukania termiki”

Leopard zapewnia płynne i zrozumiałe informacje zwrotne. Podczas lotu łatwo jest poprowadzić skrzydło w kierunku termiki i wznoszenia, wyczuwając różnice ciśnienia w taśmach B. Skrzydło leci równie dobrze, jeśli po prostu pozwolisz mu latać, ma tendencję do automatycznego wlatywania w kierunku wznoszenia. Podczas robienia wysokości, informacje zwrotne skrzydła pomagają pozostać w centrum komina.

UWAGI PROJEKTANTÓW

Projekt Leoparda obejmował ścisłą współpracę między projektantami Gin Seok Song’iem i Torsten Siegel’em. Torsten wyjaśnia:

„Leopard jest pierwszym projektem produkcyjnym z naszym profilem EPT drugiej generacji (technologia równomiernego ciśnienia).

Bardziej szczegółowa analiza CFD (obliczeniowej dynamiki płynów) i zaawansowanych form modelowania zjawisk cieplno – przepływowych, doprowadziła do opracowania nowego profilu, który znacznie poprawia stosunek siły nośnej do oporu przy jednoczesnym utrzymaniu stale wysokiego ciśnienia wewnętrznego. Rezultatem jest zwiększona stabilność w całym zakresie prędkości. To z kolei dało obsługę z szybszym czasem reakcji, która jest także wydajniejsza oraz płynniejsza co skutkuje wyższą prędkością maksymalną.

Oprócz nowego profilu poświęciliśmy dużą część naszych prac badawczo-rozwojowych na przeprowadzenie badań w celu znalezienia nowej metody obliczania optymalnego naprężenia czaszy we wszystkich częściach wzdłuż profilu.

Leopard ma 86 komór, co zapewnia wyjątkowo płaską powierzchnię zmniejszającym zjawisko „balloningu”. Wybraliśmy kombinację 3 i 4 bloków komór zgodnie z kształtem profilu w locie przyspieszonym. Zapewnia to czystszy łuk na całej rozpiętości, a wraz ze zoptymalizowanymi punktami mocowania lin, pomaga również utrzymać równomierne napięcie całej czaszy paralotni.

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie teoretycznych osiągnięć, praktycznych udoskonaleń i dwóch lat testowania na całym świecie nadało Leopardowi wyjątkowy charakter. Jesteśmy przekonani, że skrzydło spodoba się pilotom XC, którzy szukają tego, co najlepsze w kategorii EN D ”.

DETALE

  • Druga generacja profilu technologii wyrównanego ciśnienia (EPT) znacznie poprawia stosunek siły nośnej do oporu (CL / CD) oraz stabilność przy wysokich prędkościach
  • 2 rzędowe taśmy z łatwym sterowaniem w taśmie B.
  • 86 komór dla płaskiej górnej powierzchni i dla zredukowania zjawiska „ballooning”
  • Zoptymalizowana mieszanka zestawów 3 i 4-komorowych
  • Poprzeczne wzmocnienia wewnątrz czaszy zwiększające stabilność podczas lotu
  • Bezoplotowe liny aramidowe
  • Mini-żebra na krawędzi spływu

MATERIAŁY

Czasza:

  • Krawędź natarcia górnej powierzchni: Porcher Skytex, 38 g / m²
  • Górna powierzchnia: Porcher Skytex, 32 g / m²
  • Dolna powierzchnia: Porcher Skytex, 27 g / m²

Liny:

  • Górne: Edelrid 8000 / U-050/070/090 (bezoplotowy aramid)
  • Środkowe: Edelrid 8000 / U-050/090/130 (bezoplotowy aramid)
  • Główne: Edelrid 8000 / U-050/070/190/230/360 (bezoplotowy aramid)

Kolory

W zestawie