Sprint 3

sprint3_3
sprint3_1
sprint3_2
sprint3_4
sprint3_5
sprint3_6
sprint3_7
sprint3_8
sprint3_9
sprint3_10
sprint3_11
previous arrow
next arrow
sprint3_3
sprint3_1
sprint3_2
sprint3_4
sprint3_5
sprint3_6
sprint3_7
sprint3_8
sprint3_9
sprint3_10
sprint3_11
previous arrow
next arrow

KLASYCZNE SKRZYDŁO POŚREDNIE, STWORZONE NA NOWO

Niezależnie od tego czy jesteś pilotem rekreacyjnym, przelotowcem czy przygotowujesz się do zawodów, starannie wykonany Sprint 3 zapewni Ci przyjemne sterowanie, komfort, stabilność i wydajność dzięki czemu odczujesz to co najlepsze z latania.

TECHNICAL SPECIFICATIONS

SIZEXXSXSSMLXL
Flat area (m2)21.0522.8524.882729.232.08
Flat span (m)10.9511.4111.9112.4112.913.52
Flat aspect ratio5.75.75.75.75.75.7
Projected area (m2)17.8519.3721.0922.8924.7627.2
Projected span (m)8.618.979.369.7510.1410.62
Projected aspect ratio4.154.154.154.154.154.15
Chord (m)2.42.52.62.72.83
Number of cells545454545454
Glider weight (kg)3.83.954.34.54.95.3
Weight range (kg)52-7565-8575-9585-10595-115110-137
CertificationEN BEN BEN BEN BEN BEN B

Od wschodzących gwiazd po doświadczonych weteranów…


Sprint 3 został zaprojektowany w taki sposób, aby trafiał w „czułe miejsce” większości pilotów. Latanie jest mało wymagające i wygodne, a jednocześnie wystarczająco sportowe, by dobrze się bawić. A jeśli masz ochotę pokonywać kolejne kilometry podczas długiego przelotu, podczas wciśnięcia speed’a znajdziesz masę możliwości.

Łatwy i dobrze wyważony, ale nigdy nudny.

Sprint 3 to dobrze wyważone skrzydło, które budzi zaufanie. Skrzydło zachowuje się neutralnie, zarówno podczas startu, jak i podczas wchodzenia w komin. Sprint 3 ma precyzyjnie zaprojektowany kształt, który najpierw pomaga znaleźć komin, a potem w nim pozostać Pomimo wygody skrzydło nigdy nie jest nudne, a sterowanie jest bezpośredni i zawsze wystarczająco szybkie. Długie szybowanie jest proste dzięki przydatnej rezerwie prędkości.

Pół-lekkie skrzydło: połączenie dwóch światów.

Sprint 3 oferuje wszystkie znane zalety lekkiego skrzydła, mimo tego wciąż jest wytrzymałym koniem roboczym – dzięki materiałowi o gramaturze 38 g / m2 i 32 g / m2 oraz linom głównym i pośrednim w wytrzymałym oplocie. Oszczędności masy wynikają z inteligentnej optymalizacji struktury wewnętrznej. Unikalne wsparcie krawędzi spływu, umieszczone nad punktami mocowania rzędu C, pozwoliło na usunięcie dłuższych usztywnień z górnej powierzchni. Plastikowe wsporniki są systematycznie minimalizowane. Cross porty zostały przycięte z laserową precyzją. Rezultatem jest lekka maszyna latająca: Sprint 3 który waży zaledwie 4,5 kg.

DETALE

  • zupełnie nowy profil EPT (Technologi Równego Ciśnienia)
  • Wsparta konstrukcja krawędzi spływu dla szybkiego prowadzenia oraz braku zagięć górnej powierzchni
  • Uproszczony taśmy do łatwego startu i obsługi na ziemi
  • Technologia 3-liniowa (główne linie A / B / C)
  • Minimalne użycie plastikowych prętów do łatwego i kompaktowego pakowania
  • Profilowane wzmocnienia krawędzi natarcia ze zoptymalizowaną mieszanką materiałów usztywniających
  • 12 mm taśmy z lżejszymi deltkami „Peguet”
  • Zoptymalizowany wybór lin: oplotowe linie główne i środkowe dla trwałości, bezoplotowe linie górne dla wydajności i lekkości
  • Materiał wybrany pod kątem idealnego kompromisu między trwałością a lekkością: natarcie, górna powierzchnia oraz dolna wykonana z materiału o gramaturze 38 g / m2, spływ u dołu i od góry wykonany z materiału 32 g / m2
  • Wydajny system prędkości z wysoką prędkością maksymalną (dla tej kategorii skrzydła)
  • Sterowanie taśmami C.
  • Lekka konstrukcja z precyzyjnie ustawionymi cross portami oraz inteligentne połączenia tkanin na profile główne i wewnętrzne

MATERIAŁY

Czasza

  • Krawędź natarcia górnej powierzchni: Porcher Skytex 38 E25
  • Górna powierzchnia: Skytex 32 E3W
  • Dolna krawędź natarcia powierzchni: Porcher Skytex 38 E25
  • Dolna powierzchnia: Skytex 32 E3W

Liny

  • Górna: Liros DC60
  • Środek: Liros PPSL 120, DC60
  • Główny: Liros PPSL 120, 160, 200

Kolory

W zestawie