Falcon

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Szybkość i wydajność bez kompromisów 

Falcon to najnowocześniejsze skrzydło PPG z profilem samostatecznym przeznaczone dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych pilotów. Skrzydło jest szybkie, stabilne, zwinne i oszczędne, idealne do latania rekreacyjnego, przelotowego, biwakowego i na zawodach.

Dane techniczne

SIZE20222426
Flat area (m2)20.3622.2724.1626.03
Flat span (m)10.611.0911.5511.99
Flat aspect ratio5.55.55.55.5
Projected area (m2)17.6019.2520.8822.5
Projected span (m)8.639.039.49.76
Projected aspect ratio4.24.24.24.2
Chord (m)2.432.542.652.75
Number of cells56565656
Glider weight (kg)5.15.45.76.2
Certified weight range (paramotor) (kg)75-12085-13095-140105-155
Certification (paramotor) (kg)DGACDGACDGACDGAC

Szybki i oszczędny

Falkon posiada szeroki zakres prędkości i z łatwością przechodzi z efektywnych płaskich zakrętów w termice do pełnej prędkości przelotów. Paralotnia wyposażona została w zawodniczy speed system, który działa równocześnie jak speed-system i trymer. Wciśnięcie belki speeda równocześnie zwalnia trymer i odwrotnie.

Falkon dzięki aerodynamicznej skuteczności najnowocześniejszego płata czaszy, osiąga doskonałą efektywność skutkującą oszczędnością paliwa.

Stabilny i bezpieczny

Falkon przy starcie napełnia się łatwo i szybko, wznosi się w sposób skoordynowany, umożliwiając bezstresowy start w bardzo szerokim zakresie prędkości wiatru. Skrzydło ma wysoki poziom bezpieczeństwa biernego, zarówno w turbulencjach jak na speedzie. Nie zwalnia to jednak mniej doświadczonych pilotów do wzmożonej czujności podczas lotu na pełnym speedzie.

Zwinny i zabawny

Obsługa glajta, jego handling był kluczowym czynnikiem w rozwoju i projektowaniu Falcona. Godziny testów, ustawień i trymowania zaowocowały precyzyjną i zwinna konstrukcją. Standardowy układ sterowniczy, sprawia, że kontrola nad glajtem jest prosta i skuteczna, natomiast sterowanie na pełnej prędkości odbywa się poprzez sterowanie na sterowanie stabilami. Alternatywnie możemy używać sterowania 2D.

Ogólnie rzecz biorąc, Falcon jest po prostu wszechstronny stworzony dla przyjemności latania PPG. Niezależnie czy spokojnie dryfuje po całym obszarze krajobrazu, czy pożera kolejne kilometry podczas długiego przelotu – to skrzydło w którym się z pewnością zakochasz!

Dane Techniczne:

  • profil Reflex – samostateczny
  • zaawansowany speed system
  • łatwy system sterowania lub opcjonalnie system sterowania 2 D
  • TAE (Torque Effect Adjuster) – eliminacja efektu momentu skręcającego od śmigła
  • najwyższej jakości materiały wykorzystane do produkcji zapewniające maksymalną żywotność glajta

Kolory

W zestawie