Vantage 2

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Vantage 2 – nie ograniczaj swojego potencjału

Paralotnia GIN Vantage 2 przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych pilotów PPG. Wszechstronna paralotnia satysfakcjonująca nawet najbardziej wymagających pilotów.

Skrzydło jest bardzo dobrze wyważone, precyzyjne i płynnie wchodzące z zakręty. To powoduje że odczucia pilota podczas lotu są spokojne i przyjemne.

Dane techniczne

SIZE2123252729
Flat area (m2)21.0022.924.927.0029.1
Flat span (m)10.8411.3211.8112.2912.78
Flat aspect ratio5.65.65.65.65.6
Projected area (m2)17.8119.4221.1122.8924.75
Projected span (m)8.528.909.289.6610.05
Projected aspect ratio4.074.074.074.074.07
Chord (m)2.412.522.632.732.84
Number of cells5454545454
Glider weight (kg)5.25.45.65.96.1
Weight range (kg)52-7565-8575-9585-10595-115
CertificationEN BEN BEN BEN BEN B
Certified weight range (paramotor) (kg)75-9585-11095-120105-135115-150
Certification (paramotor) (kg)DGACDGACDGACDGACDGAC

Zrównoważony gotowy do zabawy

Vantage 2 zaprojektowany został jako skrzydło dające szerokie możliwości, łatwo startuje w słabym wietrze, jest łatwe do kontroli podczas lotu w ostrzejszych warunkach przy mocnym wietrze i zapewnia stabilność podczas wszystkich aspektów lotu. Odpowiedni trym Vantage 2 zapewnia dobrą stabilność na przechylenia wzdłuż osi czaszy (roll),  jednocześnie nie ograniczając możliwości mocniejszych zakrętów i zabawy podczas lotu – z tych cech znany jest model Vantage od lat. Glajt jest również perfekcyjnie zbalansowany w pochyleniach osi poziomej poprzecznej (pitch), nie powodując niepotrzebnych ruchów czaszy w przód i tył, które ograniczają ciąg silnika oraz minimalizując wszelkie turbulencje podczas lotu. W sumie daje nam to spokojne odczucia podczas lotu, mimo tego że glajt w wyważony sposób przekazuje potrzebne do aktywnego pilotażu informację zwrotne z otaczającego nas powietrza. Vantage 2 jest bardzo zwrotny, z precyzyjnym i gładkim sterowaniem, dzięki czemu nawet termiczne latanie jest wyjątkowo proste i bez wysiłku.

Wszechstronny

GIN Vantage 2 to paralotnia dla średnio zaawansowanych pilotów PPG, nadające się do szerokiego pojęcia lotów z napędem, od prostych lotów lokalnych, precyzyjnych zadań oraz długich przelotów cross-country. Chociaż przeznaczony jest przede wszystkich do latania napędowego, Vantage 2 jest również bardzo dobrym glajtem do lotów swobodnych. Wystarczy zablokować trymery w głównym karabinku i Vantage2 staje się normalnym glajtem do swobodnego latania.

Wydajny

Konstrukcja czaszy Vantage 2 zawiera system EPT – Technologia Równego Ciśnienia, EPT wykorzystuję analizę numeryczną do obliczenia najlepszych rozwiązań dla określonych parametrów płata czaszy. Powoduję to, że drobne odkształcenia i deformację czaszy w locie są zredukowane, a ciśnienie powietrza wewnątrz skrzydła pozostaje stabilniejsze. Oznacza to, że glajt oferuje doskonałe osiągi i wydajność, nie tylko na prędkościach trymowych ale również przy otwartych trymerach i pełnych prędkościach. Konfiguracja olinowania w rzędzie A oraz wspierające galerie w rzędzie D sprawiają że Vantage 2 jest odporny na klapy i podwinięcia nawet podczas lotu z maksymalną prędkością. Oczywiście dla bezpieczeństwa, należy unikać lotów z maksymalną prędkością na niskich wysokościach blisko ziemi.

Specyfikacja Techniczna:

  • System EPT zapewniający równy rozkład ciśnienia wewnątrz czaszy
  • taśmy z dwoma punktami podczepienia w zależności od podwieszenia napędu
  • specjalnie opracowany trym system, zwiększający prędkość i niwelujący moment obrotowy od śmigła
  • zoptymalizowany i wydajny speed system zaczerpnięty z wyścigowych modeli GINa
  • podwójna certyfikacja, dla PPG – DGAC i dla lotów swobodnych – EN B
  • łatwa identyfikacja kolorowych lin 
  • trwałe i wytrzymałe materiały

Materiały:

Tkanina czaszy

Górna powierzchnia: Dominico Dokdo 30 D WR 42g/m2

Dolna powierzchnia: Dominico Dokdo 30 D WR 42g/m2

Liny

Górna galeria :Liros DC 60, Edelrid 8000/U-50

Pośrednie : Liros DC60, PPSL 120, Edelrid 8000/U-50 U-90

Główne : Liros PPSL 120, 160, 200

Kolory

W zestawie