Genie Lite jest luksusową uprzężą przeznaczoną dla pilotów o różnym stopniu doświadczenia, marzących o lataniu w kokonie.

Największe atuty naszego zawodniczego, a zarazem sztandarowego produktu Genie Race są od teraz dostępne w lekkim, a zarazem łatwym w użyciu zestawie wzbogaconym o kilka wyjątkowych udoskonaleń.

Przystosowany do długich lotów

Zespół specjalistów GIN w dużej mierze skupił się na ergonomice- kształcie tylnej części uprzęży oraz podtrzymywaniu ciała w odpowiednich miejscach. Pilotowanie oraz wydajność uprzęży są bardzo precyzyjne, a stabilność podczas turbulencji, niebywale dokładna. Aerodynamiczny kształt został znakomicie dopasowany, co jest przydatne, zwłaszcza przy długich lotach.

Ochrona i bezpieczeństwo

Genie Lite posiada 12 cm piankowy protektor Ginsoft Lite posiadający certyfikat EN i LTF. Ginsoft Lite w górnej części pleców jest gruby na 8,5 cm, oferując tym samym ochronę, nawet podczas zastosowania systemu ratunkowego. Użycie zapasu jest szybkie i niezawodne dzięki dodatkowemu otwarciu pojemnika ratunkowego. System Safe T-bar oraz system łączeń kokonu zapobiegają startowi bez zabezpieczenia nóg i klatki piersiowej.

Uniwersalność i wygoda

Genie Lite waży zaledwie 4,6 kg (rozmiar M włącznie z karbonową deską pod nogami i karbonową płytą siedziska), a mimo to oferuje niezwykłą wytrzymałość dzięki zastosowaniu najnowszej technologii materiałów takich jak Dyneema. Na kompletną budowę Genie Lite składa się doskonały kokpit, który utrzymuje do 5L balastu oraz dodatkowe miejsce na 3L, znajdujące się w kieszonce pod siedziskiem. Wbudowany 'system speed' wyposażony jest w bloczki 'Harken pulleys', a także dodatkowe pętle odpowiednie dla większych bloczków.

Jeśli uznamy, że kokon nie jest nam potrzebny, możemy go w łatwy sposób odpiąć.

Dane techniczne

  • Odpinany kokon
  • System Safe T zabezpieczający przed przypadkowym niezapięciem taś udowych
  • System bezpieczeństwa mocowań klatki piersiowej oraz kokonu
  • Zintegrowany system speed z bloczkami Harken pulleys
  • Odpinany kokpit
  • Przegroda na balast pod siedziskiem
  • Gotowy do użycia systemu do napojów
  • Gwizdek
  • Przednia kieszeń w kokonie

 


 

Rozmiary:

XS S M L
< 162cm < 175cm 170-185cm > 180cm

Informacja dotycząca wzrostu jest tylko przykładowym punktem odniesienia

Waga:

4.6kg (rozmiar M z karbonową płytą siedziska i tylnym protektorem)


W zestawie z uprzężą 

GIN 30 mm karabinkiGIN Instrukcja USBGin V-Taśma Naklejki
Kokon XC
4 rozmiary
Certyfikat EN

Galeria