Rage

rage2_1
rage2_2
rage2_3
previous arrow
next arrow
rage2_1
rage2_2
rage2_3
previous arrow
next arrow

Moc i kontrola

Rage przeznaczony jest dla zaawansowanych pilotów acro, którzy chcą wykonywać figury takie jak helikopter, infinity tumblings, Rhytmic i McTwists, wykorzystując maksymalną energię, z najwyższą kontrolą i stabilnością.

Rage daje niezrównane poczucie włazy nad skrzydłem poprzez uchwyty sterówek. Reaguje bardzo precyzyjnie na zadane polecenia co ułatwia wykonanie przeciągnięć i obrotów. Poprawia to bezpieczeństwo i ogólne poczucie skuteczności oraz ułatwia wykonanie połączeń Heli.
Gin Rage jest wynikiem długich badań i testów naszego zespołu pilotów R&D.
Pierwsze prototypy Rage pojawiły się w 2012 roku, zastosowano w nich po raz pierwszy zawory wentylacyjne, które podczas normalnego lotu pozostają zamknięte, ale podczas przeciągnięcia automatycznie się otwierają zapewniając odpowiednie ciśnienie wewnątrz płata. Skrzydło posiada dodatkowe wzmocnienia krawędzi natarcia w postaci plastikowych pręcików „rigfoils” co umożliwia sprawne wykonanie nawet najbardziej radykalnych manewrów.

Dane techniczne

SIZE1719.5
Flat area (m2)17.019.5
Flat span (m)9.710.4
Flat aspect ratio5.65.6
Projected area (m2)14.416.9
Projected span (m)7.98.5
Projected aspect ratio4.34.3
Number of cells5454
Glider weight (kg)5.46.1
Weight range (kg)70-9080-100
CertificationEN 926CEN 926C

GIN Rage zdominował trzy konkursy Pucharu Świata w Acro w 2013 roku zajmując pierwsze miejsce w kategorii synchro we wszystkich trzech konkursach.

Adrian Hachen i Michael Maurer z “Spälti Acro Team”

„Aby prawidłowo wykonać zsynchronizowane manewry acro, ważne jest aby reakcje skrzydła były przewidywalne. Tylko wtedy gdy wykonywane manewry zaczynają być powtarzalne, mogą zostać zsynchronizowane i ułożyć się w dobry występ. Dzięki precyzyjnym możliwością sterowania i przewidywalnym zachowaniom Rage możemy po raz kolejny przesunąc granicę Acro latania.”

Rage jest dostępny w dwóch rozmiarach. Rage w rozmiarze 17 przeznaczony jest dla zaawansowanych acro pilotów oraz zawodników, a Rage w rozmiarze 19,5 nadaje się jako pierwsze Acro skrzydło lub zaawansowane Acro skrzydło dla cięższych pilotów.

Kolory

W zestawie