Griffin

griffin_1
griffin_2
griffin_3
previous arrow
next arrow
griffin_1
griffin_2
griffin_3
previous arrow
next arrow

Bądź śmiały

Griffin to ultra lekka mini-paralotnia. Oferuje 16m2 szybkiej, dynamicznej zabawy w opakowaniu ważącym zaledwie 2.1kg. Jest idealny do zabrania na grań, szybowanie przybrzeżne, klasyczny Hike & Fly czy para-alpinizm. Jeśli jesteś doświadczonym pilotem, docenisz kombinację emocji speed-wing i zachowanie energii skrzydła Griffin.

Dane techniczne

Rozmiar141618
Powierzchnia
w rozłożeniu (m2)
141618
Rozpiętość
w rozłożeniu (m)
8.28.769.3
Wydłużenie
w rozłożeniu
4.84.84.8
Powierzchnia
w rzucie (m2)
12.1513.8915.62
Rozpiętość
w rzucie (m)
6.617.077.49
Wydłużenie
w rzucie
3.593.593.59
Cięciwa (m)2.122.272.41
Liczba komór363636
Masa skrzydła (kg)*1.82.12.3
Przedział wagowy (kg)55-105
CertyfikacjaEN C

* Waga z opcjonalnymi, lekkimi taśmami Dyneema (200g)

Wszechstronne

Griffin posiada wyjątkowo szeroki certyfikowany przedział wagowy. Używany bliżej górnej granicy wagowej, skrzydło jest naprawdę szybkie i dynamiczne, przeznaczone tylko dla doświadczonych pilotów. Gdy jednak jest używane bliżej dolnej granicy przedziału wagowego, Griffin jest mniej dynamiczny i bardziej przystępny.

Lekkie ale nie ekstremalne

Griffin to jedno z najlżejszych skrzydeł w swojej kategorii i (ważąc 2.1kg) z łatwością  zmieści się w 30 litrowym plecaku. Pomimo lekkiej wagi, główne i środkowe taśmy zostały okryte dla zwiększenia wytrzymałości i łatwiejszego użytku. Proste w użytkowaniu taśmy Kevlarowe są standardem. Opcjonalnie dostępne są także taśmy nośne Dyneema.


Akcja w każdym terenie

Dzięki małemu rozmiarowi i krótkich linkach, Griffin-a łatwo jest wystartować nawet z wymagających miejsc i w dość trudnych warunkach. Jego osiągi pozwalają na ominięcie ciasnych miejsc a dobry współczynnik opadania umożliwia używanie wznoszeń termicznych podczas latania z rozsądnym obciążeniem skrzydła. Gdziekolwiek byś nie latał, pokochasz precyzję i swobodę sterowania. Griffin to prawdziwa zabawka, wypróbuj ją!

Dostępny także w standardowej masie 

Griffin może zostać także zamówiony w modelu o standardowej wadze materiałów. Tę możliwość docenią piloci latający w ciężkim terenie, okolicach wybrzeża i ci, dla których parę gram noszenia więcej nie będzie problemem.

Główny materiał skrzydła to Dominico 30D, oferujący doskonałą wytrzymałość i lekkość. Warto pamiętać, że certyfikacja Griffin nie obejmuje tej wersji skrzydła z powodu zmiany materiału. Piloci, którzy wymagają certyfikowanego skrzydła powinni wybrać standardowy model Griffin 16.

Szczegóły

  • Technologia wyrównywania ciśnienia
  • 3 taśmy / 3 liny rozstawne
  • Taśmy oznaczone kolorami dla łatwiejszej identyfikacji
  • Lekki i wytrzymały materiał
  • System speed

Kolory

W zestawie