Yeti UL

gin_yeti_ul_1
gin_yeti_ul_2
gin_yeti_ul_3
previous arrow
next arrow
gin_yeti_ul_1
gin_yeti_ul_2
gin_yeti_ul_3
previous arrow
next arrow

YETI UL – nowy planarny system ratunkowy

Nasz najlżejszy i najbardziej kompaktowy spadochron zapasowy

Zapas YETI UL oferuje maksymalne bezpieczeństwo w najmniejszym jak dotąd pakiecie. To najlżejszy i najmniejszy gabarytowo spadochron jaki nam się udało dotychczas wyprodukować. Jest to produkt idealny dla pilotów szukających ekwipunku o jak najmniejszej wadze i gabarytach, idealny dla szerokiej grupy Hike and Fly.

Specyfikacja Techniczna

RozmiarS (19)M (23)L (27)
Powierzchnia  (m2)192327
Waga (kg)0.870.991.17
Objętość po spakowaniu  (cm3)202524753006
Opadanie przy max obciążeniu  (m/s)5.35.25.1
Maksymalne obciążenie (m)85100120
CertyfikatEN 12491:2015EN 12491:2015EN 12491:2015

Stabilne opadanie

Podczas opracowywania konstrukcji spadochronu, zwróciliśmy uwagę i dołożyliśmy szczególnej staranności, aby zoptymalizować przepływ powietrza, tak by spadochron opadał stabilnie bez dryfowania w powietrzu oraz aby był maksymalnie odporny na ruchy wahadłowe wywołane podmuchami powietrza. Kwadratowa konstrukcja czaszy zapewnia stabilne i łagodne opadanie.

Szybkie i płynne otwarcie

Konstrukcja profilu czaszy, procedura pakowania oraz lekka tkanina powodują doskonałe właściwości otwierania się spadochronu podczas jego użycia.

Co oznacza konstrukcja planarna?

Planarna konstrukcja Yeti UL opracowana przez firmę Gin Gliders to zupełnie nowa jakość w tworzeniu systemów ratunkowych, oparta na nowej technologi zapobiegającej efektowi baloningu powierzchni spadochronu. Linki czaszy przymocowane są do trójkątnych żeber, rozłożonych w kształcie krzyża. To znacząco obniża efekt baloningu czaszy i tworzy niemal płaską górną powierzchnię spadochronu. Konsekwencją tego rozwiązania jest 30 procentowy wzrost powierzchni w rzucie, co oznacza osiągnięcie doskonałych parametrów prędkości opadania, przy zdecydowanie mniejszej powierzchni w rozłożeniu. Dzięki temu osiągnęliśmy również zaskakująco małą objętość zapasu po spakowaniu.
Ogólnie rzecz biorąc, wydajność tego nowego systemu jest najlepsza, jakiej kiedykolwiek doświadczyliśmy.