Bobcat

bobcat_1
bobcat_2
bobcat_3
bobcat_4
bobcat_5
bobcat_6
bobcat_7
bobcat_8
bobcat_9
bobcat_10
previous arrow
next arrow
bobcat_1
bobcat_2
bobcat_3
bobcat_4
bobcat_5
bobcat_6
bobcat_7
bobcat_8
bobcat_9
bobcat_10
previous arrow
next arrow

Speedflying, nowe pojęcie w terminologii latania

Speedflying to szybkie latanie w dół zbocza.

Pojęcie to powstało w wyniku ewolucji speedridingu, który oznacza szybki zjazd z góry na nartach wraz z przyczepionym speedglajtem.

  • 4 rozmiary: 13,5 – 15 – 16,5 – 18
  • wyposażony w uprząż Bobcat

Dane techniczne

Rozmiar13.51516.518
Powierzchnia
w rozłożeniu (m2)
13.51516.518
Wydłużenie
w rozłożeniu
3.93.93.93.9
Powierzchnia
w rzucie (m2)
11.4212.6913.9615.23
Wydłużenie
w rzucie
2.952.952.952.95
Liczba komór26262626
Masa skrzydła (kg)3.43.74.04.3
Poziom pilotaekspertzaawansowanyzaawansowany /
średnio-zaawansowany
średnio-zaawansowany

Przez ostatnie lata, zespół GIN Gliders był wiodącym innowatorem w speedridingu. Teraz nadszedł czas na pierwszy speedglajt, na który startować będziemy tradycyjnie z nóg – to BOBCAT.
 

BOBCAT, skrzydło do Speedflyingu
 

BOBCAT jest speedglajtem stworzonym przez GIN Gliders, którego start odbywa nie z nóg. Otwiera nowe możliwości pilotowania dla bardzo zaawansowanych i dokładnych pilotów, posiadających wielki bagaż doświadczenia w lataniu. Powietrze, prędkość i zabawa tworzą nowy wymiar latania…możliwości są nieograniczone. Możesz bawić się trajektorią lotu oraz pędzić, nie zważając na nierówności terenu. Przed tobą otwiera się nowy potencjał pilotowania, jak dotąd nie odkryty przy użyciu miękkich czaszy paralotni.
 

Z BOBCAT będziesz miał możliwość powrotu do korzeni latania, otworzą się przed tobą nowe doświadczenia. Z tą łatwą i wytrzymałą paralotnią będziesz mógł sfrunąć z góry, w przeróżnych warunkach pogodowych. Przy silnym wietrze dobrą zabawę zapewnią Ci zabawy z glajtem na ziemi i loty żaglowe…
 

Speedfling, nieograniczone możliwości…
 

„Tradycyjny” Speedflying
 

W przeciwieństwie do nowoczesnych paralotni, podążając szlakami górskich grzbietów i zboczy BOBCAT zapewni ci podnoszącą adrenalinę przejażdżkę w dół góry. Wszystko to dzięki zmniejszonemu wydłużeniu paralotni i większej prędkości trymowej. Na ziemi znajdziesz się szybciej, ale za to z jakim uśmiechem na twarzy.
 

Loty żaglowe w czasie silnego wiatru

Ilu pilotów w zetknięciu z silnymi wiatrami sięgającymi 30-45 km/h marzyło o BOBCAT? Oto i on!
 

Na wybrzeżu, w górach, na ulubionym zboczu, kiedy niemożliwym staje się wyciągnięcie paralotni z plecaka, BOBCAT zawsze sprawdza się bez zarzutów.
 

Naziemny trening
 

Ile paralotniarskich szkół marzyło o BOBCAT? Oto i on!
 

BOBCAT jest doskonałym narzędziem treningowych, zwłaszcza kiedy chcemy nauczyć się podstaw bezpiecznego stawiania paralotni i startów na szkolnych zboczach treningowych oraz poznać techniki radzenia sobie z silnym wiatrem.
 

Alpinizm
 

Ilu paralotniarzy-alpinistów marzyło o BOBCAT podczas schodzenia ze szczytu góry? Oto i on!
 

BOBCAT pozwoli ci na wzniesienie się i lot w odrobinie silniejszym wietrze, aniżeli byłoby to możliwe przy zwykłej paralotni. BOBCAT jest kompaktowy, lekki i z łatwością zmieści się do profesjonalnego plecaka alpinisty. Jego szybkie nabieranie powietrza, a także wysoka stabilność w czasie turbulencji pozwoli ci doświadczyć góry w nowy ekscytujący sposób.

Kolory

W zestawie