Waga jednoosobowej paralotni, lot jednoosobowej paralotni, a zabawa tandemowa!

Dla Yeti tandem z precyzją zaprojektowaliśmy każdy milimetr czaszy paralotni aby osiągnąć przy jej maksymalne osiągi lekkiej paralotni. Począwszy od doboru materiałów, technik wykorzystanych w wewnętrznej konstrukcji do sposobów produkcji, wszystko zostało zoptymalizowane. Nowy Yeti tandem waży 5,6 kg w porównaniu z jego poprzednikiem, ważącym 7,2 kg.

Nie tylko dla alpinistów

Lżejszy profil paralotni pozwala nie tylko na łatwiejsze nabieranie powietrza, ale także łatwiejszy start. Wymienione ulepszenia przekładają się na sprawniejsze zachowanie podczas lotu. Nowy Yeti tandem jest po prostu w każdym calu lepszy. Jest to doskonałe skrzydło zarówno dla fanów alpinistyki jak i tych, którzy chcą przyjemnie spędzić wolny czas.

Start bez żadnego stresu

Skrzydło wznosi się w naturalny sposób, bez efektu wystrzału do przodu oraz z łatwością unosi ciężar. Yeti tandem zawsze ci sprzyja, nawet jeśli panujące warunki niekoniecznie. Duże wysokości, lekkie podmuchy tylnego wiatru, wiatry boczne...nie ma niczego z czym nie poradziłby sobie Yeti tandem.

Nigdy nie przegap termiki

Skręcanie jest precyzyjne, a siły na sterówkach lekkie i stopniowe. Paralotnia w delikatny sposób przekazuje doznania podczas lotu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i równowagę. Z Yeti tandem poczujesz nawet najsłabszą termikę, którą będziesz mógł w doskonały sposób wykorzystać podczas lotu. Pamiętaj, aby nie używać tego glajta do komercyjnych tandemów bo nie zechcesz wrócić na ziemię ;)

Lot jak marzenie

Yeti tandem posiada umiarkowane wydłużenie, co nie przeszkadza w osiąganiu najlepszych wyników, które są wciąż imponujące. Lekki materiał nadaje powabu- Yeti z elegancją po prostu płynie w powietrzu.

Lądowanie w wyznaczonych punktach

Yeti tandem bardzo dobrze sobie radzi przy małych prędkościach. Z łatwością ląduje, także na niewielkiej powierzchni,nawet z ciężkim pasażerem.

Zaprojektowany by przetrwać

Jeżeli mówimy o wytrzymałości lekkiej paralotni to z pewnością nie mamy na myśli zwykłego glajta. Jako zespół zastosowaliśmy najodporniejsze, a zarazem lekkie materiały, takie jak Porcher Skytex 27 i 32. Przy racjonalnym użytkowaniu Yeti tandem z pewnością posłuży ci lata.

Zawsze gotowy na przygodę

Yeti tandem zajmuje tyle miejsca, co pojedynczy glajt, więc bez problemu możesz go załadować do samochodu razem z swoim glajtem do latania solo. Warto dodać, iż jeśli warunki nie będą sprzyjające do latania w tandemie, twoje skrzydło jest zawsze gotowe do lotu.

Szczegóły
  • taśmy Dyneemy z trymerami - połączone bezpośrednio z głównymi linami
  • rozpórki tandemowe z Dyneemy
  • nowoczesna konstrukcja krawędzi natarcia
  • zoptymalizowane profil paralotni oraz wewnętrzna konstrukcja
  • dodatkowe wzmocnienia w konstrukcji żeber zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru
Materiały
  • Górna powierzchnia: Porcher Skytex 27/32
  • Dolna powierzchnia: Porcher Skytex 27
  • Żebra: Porcher Skytex 32
  • Taśmy: Bainbridge 4mm Dymeema tandem bridle

 


  Dane techniczne

 SIZE

38
 FLAT  AREA 37.32m2
 SPAN 13.79m
 A.R 5.09
 PROJECTED  AREA 33.62m2
 SPAN 11.41m
 A.R 3.87
 CELL NUMBER 48
 GLIDER WEIGHT 5.6kg
 WEIGHT IN FLIGHT 120-180kg
 EN B

W zestawie 

Plecak Zestaw naprawczy Worek Wagi Woreczek na taśmy Instrukcja na USB Naklejki Taśma kompresyjna
  Lekki tandem 
1 rozmiar
2 kolory
EN A ::: LTF A

Galeria